بهترین کتاب های صوتی

با گذشت زمان ، تحولات در جامعه بهترین کتاب های صوتی، تنوع نیازهای اطلاعاتی کاربران و بحران های در حال ظهور چهره واقعی کار برای کتابداران را نشان می دهد. کم کم متوجه می شوند که واقعیت کار در کتابخانه با آنچه در دانشگاه آموخته اند بسیار متفاوت است. شاید مشکل کار ما در دانشگاه ها این باشد که ما کتابداران آینده را در یک فضای واقعی فعلی و موضوعات نظری و انتزاعی بیشتر به آنها منتقل نکرده ایم. این یک چالش بزرگ است که ما باید در دانشگاه ها بیشتر به آن توجه کنیم و حداقل در کلاس های درس می توانیم محیطی تجربی و شبیه سازی شده را بهترین کتاب های صوتی برای دانشجویانی که کتابدار آینده هستند فراهم کنیم.

با این حال ، کتابداران نیازی به آموزش شغلی ندارند. با گذشت زمان ، آنچه آنها در دانشگاه می آموزند منسوخ می شود و آنها باید بتوانند دانش خود را برای تأمین نیازهای اطلاعاتی مشتریان به روز كنند. واقعیت این است که کتابخانه ها دائماً بهترین کتاب های صوتی در حال پیشرفت هستند. تحولات سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی در سطح ملی و بین المللی بر آنها تأثیر می گذارد و سازگاری با تغییر و به روزرسانی دانش مهمترین عاملی است که کتابداران حرفه ای باید به خاطر بسپارند. در واقع ، آنها کسانی هستند که با ایجاد نوآوری ها و تحولات جدید در کتابخانه ها ، باید بازدیدکنندگان کتابخانه ها را چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین جذب کنند و انتظارات بازدید کنندگان از خدمات کتابخانه را افزایش دهند.

اگر روزی مشتری ها احساس کنند که کتابداران دانش به روز ندارند و کتابخانه ها از تحولات جدید در جهان آگاه نیستند ، دیگر به آنها اعتماد نخواهند کرد و این بقای کتابخانه ها و آینده کتابداران را متزلزل خواهد کرد. كتابداران باید هر دوره آموزشی متناسب با تخصص خود بهترین کتاب های صوتی را هنگام بازدید حرفه ای از كتابخانه و یا اصطلاحاً دوره های ویژه برای افزایش دانش ، بگذرانند. اما س isال این است که کدام گروه یا سازمانی باید متولی یا متولی این دوره ها باشد و چه دوره هایی را می تواند پوشش دهد؟ موسسات مختلفی می توانند در این زمینه شرکت کنند. این مشارکت می تواند مشترک و جداگانه باشد. به عنوان مثال ، کمیته آموزش انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران ، دپارتمان علوم و دانش اطلاع رسانی هر دانشگاه ، بنیاد کتابخانه های عمومی ، ایراندک و انجمن کتابخانه و اطلاع رسانی ایران (EDCA) گروه ها و م institutionsسساتی هستند که می توانند با افراد متخصص بهترین کتاب های صوتی کار کنند. دوره های آموزشی ویژه ای را برای کتابداران ارائه دهید.

به نظر می رسد که چنین فعالیتی تاکنون وجود داشته و هر یک از م institutionsسسات مذکور نقش آموزشی خود را ایفا کرده اند. بهبود دانش کتابداران به نفع آنها و در نهایت به نفع جامعه هدف است. دلیل این امر این است که مراجعین با کتابداران متخصصی که با جدیدترین روشهای دستیابی و مدیریت اطلاعات آشنا هستند روبرو می شوند و می توانند در کمترین زمان ممکن مناسب ترین و مرتبط ترین اطلاعات بهترین کتاب های صوتی را در اختیار آنها قرار دهند. این امر به ویژه در شرایط بسیار بحرانی ماه های اخیر بسیار خاص و مهم است.

کتابخانه ها تقریباً 10 ماه است که بسته و نیمه تعطیل شده اند و این به جریان اطلاعات علمی و حتی سرگرمی آسیب جدی زده است. نتیجه این است که یافتن اطلاعات رسمی و قابل اعتماد در جامعه دشوار است و منابع غیررسمی و دروغین مجالی برای انتشار پیدا می کنند. دسترسی مردم به کتاب کمتر است و سطح آگاهی آنها رو به کاهش است. سوال این است که چه کاری باید انجام شود؟ اول اینکه بهترین کتاب های صوتی ، کتابداران مرتبط با هر سازمانی ، از عمومی گرفته تا تخصصی و دانشگاهی ، باید توسط این م institutionsسسات آموزش ببینند تا در این شرایط بحرانی کار کنند.

داشتن پروتکل بهداشتی برای ارائه خدمات کافی نیست. كتابداران باید بیاموزند كه در بحرانی مانند تاج ، بستن كتابخانه تنها راه حل نیست. قفل شدن در کتابخانه ها منجر به قفل مغز و کاهش جریان دانش می شود ، بنابراین باید برای استفاده از سیستم عامل های خدمات جایگزین آموزش ببینند. چگونه می توان یک سیاست مدون برای ارائه خدمات به صورت مجازی داشت؟ چگونه خدمات مرجع مجازی ارائه دهیم؟ چگونه می توان خدمات کتابخانه آنها را بازاریابی و تبلیغ کرد؟ در اینجا نقش آموزش برای کتابداران ظاهر می شود.

متولیان امر بدون در نظر گرفتن آموزش مقدماتی كتابداران در زمینه مدیریت بحران و ارائه خدمات كاملاً مجازی بهترین کتاب های صوتی، كتابداران را رها نمی كنند و همچنین مجبور به این كار نیستند. این آموزش ها می توانند کوتاه مدت ، فوری و با تأکید بر جنبه های عملی باشند. به عنوان مثال ، در زمینه خدمات مرجع ، چون همه کاربران در هر زمان به اطلاعات احتیاج دارند ، می توان کتابداران را آموزش داد تا از طریق شبکه های اجتماعی مجازی یا بسترهای آنلاین به سوالات کاربران پاسخ دهند. نحوه استفاده از پایگاه داده را به آنها بیاموزید. منابع آموزشی رایگان معرفی کنید ، جلسات نقد کتاب و حتی کلوپ های مطالعه مجازی ایجاد کنید. مهارت های سواد اطلاعاتی و توانایی تشخیص اطلاعات واقعی از اطلاعات نادرست را بیاموزید.

به طور کلی ، باید توجه داشت که تأمین نیازهای آموزشی کتابداران در طول تاج ، منجر به جریان پویا و پر جنب و جوش اطلاعاتی بهترین کتاب های صوتی از کتابخانه های موجود در جامعه خواهد شد و این آموزش دارای یک مسیر دوگانه است که منجر به آموزش مشتریان و کاربران می شود. “این یک سرویس کامل کتابخانه نخواهد بود.”