بهترین مارک چمدان مسافرتی ایرانی برای مسافرت های طولانی


راهنمای خرید چمدان
هنگام خرید چمدان مسافرتی جای تعجب ندارد ، شما به دنبال چیزی هستید که عمدتاً بادوام و مقرون به صرفه باشد. برای سایرین ، عواملی مانند سبک ، طراحی ، تحرک ، وزن ، نرم افزار در مقابل هاردشل و غیره نیز نقش دارند. با وجود تعداد بیشماری از مارک های موجود در بازار و تعداد زیادی گزینه برای انتخاب ، مهم است که چمدانی را خریداری کنید که متناسب با نیازهای خاص شما باشد و وسایل مورد نیاز خود را با خیال راحت به مقصد خود ببرید.

به چه نوع چمدانی نیاز دارم؟
پاسخ آسان به این سوال این است … بستگی دارد. قبل از شروع جستجو باید از خودتان یک سؤال مختلف بپرسید.

چند بار مسافرت می کنید؟

آیا به طور عادی با ماشین ، هواپیما ، قایق ، قطار و غیره سفر می کنید؟

متوسط ​​مدت اقامت شما چقدر است؟

آیا عمدتاً داخلی ، بین المللی یا هر دو سفر می کنید؟

آیا وسایل اشیاء با ارزش و یا به راحتی آسیب دیده را در چمدان خود ذخیره می کنید؟

آیا شما به اندازه کافی قوی هستید که بتوانید تمام وسایل خود را از طریق کل فرودگاه حمل کنید؟

بهترین مارک چمدان مسافرتی ایرانی

اینها فقط چند سوال است که باید قبل از خرید هر چیزی را در نظر بگیرید. اگر فردی هستید که سالانه بیش از چند بار مسافرت می کنید ، ممکن است ارزش سرمایه گذاری در یک مجموعه چمدانهای بالاتر را داشته باشد. از طرف دیگر ، اگر شما یک خریدار بار اول هستید که فقط برای یک سفر تابستانی به باهاما به این مورد نیاز دارید ، احتمالاً می توانید با یک کیسه قدیمی دوقلوی معمولی که در کمد است ، کنار بیایید.

به طور کلی ، اگر طول سفر شما طولانی تر باشد ، می خواهید یک چمدان بزرگتر ، به طور بالقوه یک مجموعه چند تکه بخواهید. این کار نه تنها مرتب کردن وسایل شما را آسان تر می کند بلکه یک مجموعه هماهنگ نیز شیک است.

کیف تجهیزات دوربین
تجهیزات دوربین نمونه ای از کالای گران قیمت است که می تواند در هنگام مسافرت خرد یا شکسته شود.

آیا به طور عادی کالاهای آسیب دیده را به راحتی در چمدان خود ذخیره می کنید؟ این می تواند از ادکلن ، عطرها ، لوازم الکترونیکی کوچک گرفته تا تجهیزات دوربین و موارد دیگر باشد. در این صورت ، ممکن است سرمایه گذاری در چمدان های سخت را در نظر بگیرید. این چمدان سفت و سخت است و اغلب از پلاستیک ضخیم تر ساخته شده است که خم نمی شود و نمی شکند. بنابراین از کلیه محتویات داخل در برابر سوءاستفاده در خارج محافظت می شود.

آیا می توانید تمام وسایل خود را از طریق کل فرودگاه حمل کنید؟ حتی اگر شما به اندازه کافی مناسب باشید ، آن را کاملا لذت بخش نیست و هیچ کس نمی خواهد سوار هواپیما شود که در عرق فرو می رود. مگر در مواردی که سفری بسیار کوتاه باشد ، مانند چند روز یا کمتر ، با چرخ ها چمدان بخرید.

چمدان سخت در مقابل چمدان نرم
این اصطلاحات همچنین به عنوان چمدان سخت و پوسته نرم شناخته می شوند ، این اصطلاحات به مواد بیرونی که چمدان از آن ساخته شده است اشاره دارد. بیشتر چمدانهای امروزی سخت از پلاستیک ABS ساخته شده اند. پلاستیک ABS یک ماده به راحتی قابل بازیافت است ، که برای ساخت محصولات متداول مانند صفحه کلید رایانه ای ، Legos ، مسکن ابزار قدرت ، و موارد دیگر استفاده می شود [1] . مقاوم در برابر آب و هوا ، بادوام ، در انواع مختلفی از اتمام است.

راهنمای خرید چمدان
پلاستیک ABS یکی از متداول ترین موادی است که برای تهیه چمدان های سخت از آن استفاده می شود.

چمدان های نرم معمولاً از یک نایلون سفت یا مواد بوم تشکیل شده اند که به راحتی خم می شوند و حرکت می کنند. این امر استفاده از کیسه های حمل را ایده آل می کند زیرا می توان آن را در مکان های محکم تری نسبت به همتای سفت و سخت خود قرار داد. علاوه بر این ، چمدان های یکنواخت تقریباً همیشه سبک تر از یک قطعه سفت و سخت هستند ، بنابراین شانس شما را برای پرچم گذاری کیف خود در هنگام ورود کاهش می دهد.

چمدان سخت دستی
طرفداران

محتوا را از بین برده و از سوء استفاده در خارج محافظت می کند.
نسبت به چمدان های یک طرفه نرم مقاوم در برابر آب است.
با یک جسم تیز از یک دزد مورد نظر نمی توان برش داد و پاره شد.
پشته شدن در ماشین ، هواپیما یا کشتی کروز آسان است.
تقریباً همیشه حداقل 2 (معمولاً 4) چرخ داخلی وجود دارد.
منفی

به دلیل استحکام ، نمی توان به فضاهای محکم تر فشار داد.
بعضی از مارک ها راحت تر از بقیه مارک می زنند و علائم ناخوشایندی ایجاد می کنند.
سنگین تر از اکثر مدلهای نرم. در صورت اضافه وزن در هنگام ورود ، کیسه می تواند مشکل ایجاد کند.
چمدان نرم
طرفداران

به راحتی در فضاهای تنگ قرار داده می شود.
دارای جیب های بیرونی است که برای موارد سریع مانند یک شارژر تلفن به راحتی قابل دسترسی است.
علائم ضرب و شتم نشان داده نمی شود. هرگونه گرد و غبار یا زباله ها را می توان به راحتی تمیز کرد.
برخی از مدل ها یک پوسته داخلی داخلی ایجاد می کنند که محافظت بیشتری در برابر ضربات و افتادگی های بیرونی می کند.
منفی

در صورت چمدان بودن بیش از اندازه ، یا از مواد ارزان قیمت می توانید درزها پاره شوند.
بیشتر مدل ها دارای دو چرخ یا کمتر هستند و حمل و نقل مسافت طولانی در مسیری را دشوارتر می کنند.
تقریباً به اندازه یک مدل سخت محافظت نمی کند.

چرا چرخ مهم است؟
این بدان معناست که داشتن چرخ (که به آن “کاستور” نیز گفته می شود) باعث می شود سفر بر روی پشت و ساعد شما گزیلون برابر آسان شود. در اینجا نیازی به ورود به آن بحث نیست. آنچه می خواهید به آن توجه کنید نوع ، تعداد و اندازه چرخ ها است.

اولین و مهمترین مسئله این است که آیا چرخ ها ثابت هستند یا چرخاننده. چرخ های ثابت همان چیزی است که احتمالاً روی کوله پشتی نوردی خواهید دید. آنها توانایی محوری ندارند و فقط می توانند در یک جهت (رو به جلو و عقب) حرکت کنند. اگر کوله پشتی را به صورت جانبی بکشید ، چرخ ها نمی توانند حرکت کنند و باعث می شوند کیسه به سمت شما بچرخد. بیشتر کیسه های چرخ دار این نوع چرخ را نصب می کنند.

چرخ های چرخدار چمدان سخت
یک چمدان سفت و سخت با چرخ های اسپینر.

از طرف دیگر چرخ های اسپینر می توانند در جهات مختلف محوری و چرخش داشته باشند. آنها می توانند به جلو و عقب ، جانبی و مورب حرکت کنند. این کیسه ها به جای اینکه کیف شما را کج کنند تا بتوانند آن را کج کنند ، می توانند همه را بر روی همه چهار نفر بنشینند و با تلاش کمتری چرخانده شوند. تقریباً در هر قطعه چمدان چهار چرخ این نوع چرخ ها نصب شده است.

چرخ های ثابت چمدان
یک چمدان نورد با چرخ های ثابت.

دومین عاملی که باید به آن توجه شود تعداد چرخ ها است. هرچه چرخ های کیف بیشتری داشته باشند ، حرکت آن هموارتر خواهد بود. کیف ها می توانند در هر نقطه از صفر تا هشت چرخ باشند. آنهایی که دارای هشت چرخ هستند در هر گوشه دارای دو چرخ هستند ، بنابراین نقاط تماس بیشتر برای یک سواری روانتر ارائه می دهند.

در آخر اینکه به اندازه چرخ ها توجه کنید. متأسفانه ، بیشتر تولید کنندگان به طور آشکار اندازه یا عرض چرخ های چمدان را ذکر نمی کنند. این مسئله مقایسه کردن را دشوار می کند ، به خصوص اگر آنلاین باشید. با این حال ، به خاطر داشته باشید هرچه چرخ های بزرگتر ، از نظر قد و عرض بیشتر باشند ، سواری بهتر خواهد بود. چرخ های بزرگتر باعث می شوند تا از هرگونه ترک یا ترکیبی که در آن وجود دارد ، سوار را نرم تر و آسان تر کنید.

با تمام این گفته ها بهترین چرخ ها برای داشتن چمدان چیست؟ اگر توانایی تهیه آن را دارید ، کیفی را تهیه کنید که دارای چهار یا هشت چرخ اسپینر باشد. اگرچه از مارک تجاری تا مارک تجاری متفاوت خواهد بود ، احتمالاً این راه اندازی نرمترین راه را برای شما رقم خواهد زد. حداقل برای کیف های بزرگتر خود ، کیفی را تهیه کنید که حداقل دو چرخ ثابت یا چرخش داشته باشد. این کار سفر را آسان تر و لذت بخش تر می کند.

چگونه چمدان خود را هنگام مسافرت ایمن کنید
سفر قفل مسافرتی
قفل ترکیبی TSA تأیید شده است.

دغدغه بزرگ در بین مسافران سرقت است ، به خصوص اگر وسایل گران قیمت را با خود به همراه داشته باشید یا به یک منطقه ناآشنا سفر کنید. امروزه بیشتر چمدان ها دارای زیپ هستند که به شما امکان می دهد اگر کسی که قبلاً ساخته نشده باشد قفل خود را در آن قرار دهید. بعد از ورود به سیستم باز می شود
اگر چمدان شما باید به دلیل “x” جستجو شود ، می خواهید مطمئن شوید که قفل شما TSA تأیید شده است. اگر اینگونه نباشد ، TSA مجبور است قفل شما را قطع کند ، که جایگزین نخواهد شد. TSA با تعدادی از شرکت ها همکاری می کند تا بتواند قفل هایی را ایجاد کند که فقط توسط TSA با کلید اصلی آنها باز شود.

ساخته شده در مقابل قفل های اضافی
ساخته شده در قفل TSA
یک TSA قفل داخلی چمدان را تأیید کرد.

هر زمان ممکن باشد ، به دنبال چمدانهایی باشید که دارای یک قفل داخلی TSA باشد. جدا از راحتی و عدم امکان جابجایی آن ، این قفل ها در تسمه های نقاله گیر نخورده یا گرفتار نخواهند شد. هنگامی که کیف شما از یک کمربند نقاله به طرف دیگر در حال حرکت است ، فاصله کمربندی کمی وجود دارد. قفل آویزان می تواند در این شکاف گرفتار شود ، آن را پاره کند و زیپ های چمدان شما را خراب کند.
اگر چمدان شما قفل داخلی ندارد ، می توانید یکی را بچسبانید و احتمالاً بسیار خوب خواهد بود. با این حال ، توصیه می کنم از قفل های سبک کابل خودداری کنید زیرا این حالت ها بیشتر از قفل های سبک قفل آویزان هستند.

یکی از قفل های اضافی برجسته از همتایان داخلی خود ، برخی از آنها “نشانگر هشدار باز” هستند. اساساً این یک نشانگر کوچک است که وقتی یک نماینده مجبور به چک کردن چمدان شما شود ، قرمز می شود. این کار به شما امکان می دهد تا بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که در حالی که هنوز در فرودگاه هستید هیچ چیز جابجا نشده است.

اگر در مورد چنگ زدن به قفل مشکوک هستید ، یا وقت کافی برای بیرون رفتن و خرید قفل ندارید ، از اتصالات زیپ استفاده کنید. اگرچه هر کسی می تواند آنها را قطع کند ، حداقل از باز شدن کیف شما جلوگیری می کند. اگر TSA مجبور است آن را قطع کرده و کیف خود را چک کند ، کافی است بعد از برگرداندن کیف خود ، چند مورد اضافی را روی زیپ قرار دهید.

مناطق اضافی برای بررسی
زیپ
اگر زیپ ها خراب شوند ، چمدان شما در آن نقطه تقریباً بی فایده است. در بیشتر چمدان ها دو نوع زیپ وجود دارد: زنجیره ای و کویل. اگرچه هر دو با چشم غیر مسلح تقریباً یکسان به نظر می رسند ، بازرسی نزدیکتر می گوید در غیر این صورت.

زیپ های زنجیره ای از هر دو طرف مجموعه ای از دندان های فلزی دارند که با بسته شدن کیسه به هم می چسبند. زیپ های سیم پیچ مجموعه ای از کویل های نایلونی یا پلاستیکی دارند که با بالا رفتن از کشویی لایه لایه می شوند. به دلیل این طراحی و متریال مورد استفاده ، زیپ های سیم پیچ معمولاً از نظر دوام نسبت به زنجیر زیپ پایین تر هستند.

بیشتر چمدان های مدرن با یک زیپ زنجیر ساخته می شوند ، بنابراین شما معمولاً نیازی به چک کردن ندارید. با این حال ، اگر خود را از یک مارک ناشناخته خرید می کنید ، ممکن است بخواهید از فروشنده بپرسید که نوع آن چیست. اگر فروشنده نمی داند نگران نباشید ، اگر زیپ فلزی یا پلاستیکی باشد ، ممکن است یک سؤال ساده تر باشد.

زیپ های پلاستیکی و فلزی
یک زیپ زنجیر در بالای (سیاه) و یک زیپ کویل در وسط (نارنجی) دیده می شود.

رسیدگی
امروزه اکثر چمدان های نورد دارای یک دسته تلسکوپی هستند. اگر در حال خرید در فروشگاه هستید ، بد نیست که صاف بودن حرکت آن را آزمایش کنید. چقدر محکم است؟ آیا به راحتی قفل می شود؟ به طور کلی ، احساس حرکت خود را جلب کنید و به هرگونه سکسکه یا مناطقی که به نظر می رسد گیر کرده است ، توجه کنید.

خلاصه
در کل ، با آنچه قصد خرید دارید عملی باشید. تعداد دفعات سفر شما و وسایلی را که معمولاً با خود می گیرید در نظر بگیرید. حرکت از نقطه A به نقطه B را آسان تر کرده و چمدانی را با چرخ در نظر بگیرید. در پایان می دانید که وضعیت خود را بهتر از هر کس می دانید ، پس با آنچه به شما معنی می دهد بروید.

آیا ایده ای را که به دنبالش هستید دارید؟ برای راهنمایی شما به سمت مدلهای خاص تر ، برخی از لینک های زیر را بررسی کنید.

مقاله مرتبط: بهترین چمدان حمل بار 2018

مقاله مرتبط: برندهای چمدان – نگاهی به پشت اعداد