احتمال صدور احکام جدید بازنشستگان تا پایان امروز

سایر موارد بابت چیزهای دیگه اضافه شده مثل حق مسکن که در تهران یهو ۴۰۰ هزار تومان صاحبخونه به کرایه بیش تر کرده ولی دولت ۵۰ هزار تومان از سال قبل اکثر بهت داده و …….. در همین ورقه شما میتوانید مشخصات بیمه ای خود را تماشا نمائید و به جهت پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد مدت دوران پرداخت را عدد 1 ماه در فریم گزینش شده وارد فرمایید خرید بیمه تکمیلی و تصویب التماس را بزنید. نرخ بیمه آزاد و اختیاری 1401 نسبت به سال گذشته یکسری درصد ارتقاء داشته هست اما فرمول چک حق بیمه تفاوتی اصلی سال های پیشین ندارد. همینطور هزینه بستری عمومی و اعمال جراحی به شرط بستری در بیمارستان و مرکزها جراحی محدود اهمیت بیش از ۶ ساعت بستری در بخش غیراورژانس به ۳۵ میلیون تومان رسیده است.
دسته‌بندی نشده
حقوهای خودشون نگاه کنی کسی مانند من که سواد ندارم نمیتونی بخونیش همین مقداری حداقلی که به حداقلهای قبل افزوده شده اونم اصلی فرمان رهبر عظیم الشان نظام بوده امیدوارم که خدا ارتفاع عمر حساس عزت به رهبری عطا کناد. همین افراد آن گاه از بازنشستگی می توانند از بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری استعمال کنند. البته علاوه بر خود افراد، کل کسانی که ذیل تکفل آن ها می باشند نیز قابلیت به کار گیری از بیمه سرپرست را دارند. والدین و فرزندان از جمله اساسی ترین همین اشخاص میباشند که اما شرایط خاصی هم برای عضویت آن ها وجود دارااست که در همین جا به طور تمام آن ها را بیان کردیم. واجدین حالت به جهت به کارگیری از سرویس ها همین بیمه بایستی نسبت به تصویب نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری مبادرت نمایند.

همه توشه گروه ملی روی دوش استقلالی‌هاست/ پرسپولیس حیاتی دیدن جام جهانی از دربی وحشت کرد/ ته حساب استقلال را جارو کردند و رفتند

دولت و مجلس با شخصیت و بقیه متولیان ، منافع و مصالح سازمان تامین اجتماعی و ذینفعان و صاحبان دارای و واقعی همین سازمان را مد نظر داشته و مراعات نمایند . بایستی اعتنا داشت که طرز محاسبه مستمری دربیمه عمر بازنشستگی پاسارگاد کلیدی شیوه بررسی سود خزانه مختلف می باشد و درحقیقت در سیستم بانکی عصر بازگشت و کمتر منابع بر بر روی سود اثر گذاری میگذارد اما این کمتر ها بر بر روی مستمری بیمه عمر بازنشستگی تاثیر ندارد و به همین علت پرداخت سود بیمه عمر بالاتر از نرخ های بلند مدت بانکی خواهد شد. امید می رود حساس پرداخت حق بیمه قدمت و تامین آتیه از سوی بیمه گذار و کلیدی دقت به کمتر چشمگیر هزینه های صورت گرفته در همین گونه بیمه طومار عمر و رسالت اهمیت آن، مستمری بیمه قابل قبولی اهمیت اعتنا به عصر انباشت مبالغ و سود بیمه قدمت پرداخت شود. نکته اهمیت در این مسیر آن می باشد که مدت روزگار پرداخت حق بیمه عمر تا آنجا که قابلیت داراست طولانی مدت باشد تا اندوخته و سود بیمه عمر مطلوب جهت پرداخت در قالب مستمری فراهم شود. کمپانی بیمه پاسارگاد در همین جور بیمه عمر دو جور ذی نفع برای بیمه نامه در نظر گرفته است. از آنجا که دو پوشش بیمه عمر بازنشستگی شامل فوت عادی و حیات بیمه شده می باشد این دو مدل ذی نفع نیز شامل به کار گیری کننده از سرمایه حیات بیمه قدمت و استعمال کننده از سرمایه فوت بیمه عمر هستند.

  • این گزارش به شما نوید خواهد بخشید که ان طور نیز که گمان می کنید، حالت سازمان، دراماتیک نمی باشد و راهکارهایی به جهت برون رفت از مشکلات وجود دارااست و نگران نباشید.
  • بر مبنا مبنا دستمزد تعیین شده بوسیله وزارت کار و حق مسکن خدمتکار و کارفرما می بایست حق بیمه انتخاب شده بوسیله سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنند.
  • مطابق نص صریح تبصره ۳ ماده واحده ضابطه نقل وانتقال حق بیمه یا این که بازنشستگی مصوب ۲۷/۳/۱۳۶۵ پرداخت مابه التفاوت بر عهده کارگر می باشد .
  • مطالعه وضعیت بیمه تکمیلی در دنیا نشان می دهد که ساختار حساس بیمه های مکمـل یـا کامل شدن کننده، هزینه پوشش بیمه اساس و یا این که تکمیل کننده سرویس ها پوشش بیمه مبنا و یا این که بـه شکل تلفیقی از سرویس ها و هزینه هستند.
  • افراد خویش‌فرما به جهت عضویت در بیمه تامین اجتماعی می بایست حق بیمه ۲۷ درصدی به رخ ماهانه به این سازمان بپردازند.

به طور کلی به جهت تعیین % حق بیمه می توان گفت حق بیمه تامین اجتماعی 1401 برابر کلیدی 30درصد حقوق دریافتی است که از همین 30 % 23 درصد آن بوسیله کارفرما پرداخت می‌شود و 7 % آن از دستمزد کارگر کسر شده و توسط کارفرما به سازمان بیمه تامین اجتماعی پرداخت میشود. من بازنشسته کشوری هستم ، دولت هیچ افزایشی رو مصوب نکنه ولی همسانسازی را اجرائی کند .دکتر نوبخت در دوران ارائه لایحه دو فوریتی در روزهای آخرین سرویس پیرامون همسانسازی حقوق بازنشستگان با شاغلین اعتبارش را نیز در نظر گرفته بود ولی متاسفانه در دولت نو صرفا به نظر ……….، همین لایحه مسکوت باقیمانده است. درحال حاضر دارای این اوصاف بعضا از آقایان به اصلاح خبر استانی مدیریت اعلام می کنند که می بایست قشر حقوق بگیر متحمل هزینه های گزاف زندگی باشند که این بیرون از آستانه تحمل می باشد فلذا از دلسوزان حقیقی دولت و مجلس خواستار آن هستیم که در خصوص ارتقاء حقوق و دستمزد بازنشستگان مهم ترازو های واقعی و حقیقی تصمیم بگیرند. به گفته موسوی، تراز بعدی مصوبه مربوط به بالاتر از حداقلی‌بگیران تا سقف ۱۰ میلیون تومان حقوق و دستمزد است،و حقوق همین افراد ۱۰ درصد رشد میکند به‌ علاوه مبلغ اثبات ۶۵۰ هزار تومان زیر عنوان کمک‌ معیشت که برآورد ما همین است حقوق و دستمزد اشخاص در این طبقه حدود ۲۰ درصد رشد پیدا می‌کند. به جهت مرحله اخیر و حقوق‌بگیران فراتر از ۱۰ میلیون تومان نیز ارتقا ۱۰ درصدی در لحاظ گرفته‌شده است.

آیا دستمزد بازنشستگان آخر و عاقبت از خردادماه ارتقاء پیدا خواهد کرد؟

میلیون ها پوشه صوتی و چهره ای و متنی برای اموزش مجانی بورس از مبتدی تا فوق فن ای، حساس تعدادی کلیک در دسترس شما است. بیش ترین حقوق در کشورهای مهاجر پذیر جهان، به کارگران ماهر و مهندسان اهمیت مدارک میان المللی صلاحیت رشته ای (مثل HSE, PMP, NEBOSH یا بازرسی جوش و تراشکاری و لوله کشی و غیره) پرداخت می شود. لذا خویش را یک عمر، سرگرم گواهی کارشناسی یا کارشناسی ارشد که در فلان رشته مهندسی، هنر یا این که علم ها انسانی به دست آوردن کرده اید، نکنید.

عکس | مهدی طارمی از هوش رفت! | اثر گذاری فشارها بر روی مهاجم مجموعه ملی

او تأکید کرده که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بایستی به همین مسئله اصلی توجه رسیدگی کند و نگذارد پیدایش خطا در شعبات سازمان، حقوق و دستمزد بازنشستگان را خدشه‌دار سازد. طبق حکم ضابطه بودجه سال ۱۴۰۱ (مصوب مجلس شورای اسلامی) در خصوص صندوق‌های گوناگون بازنشستگی (مبنی بر رشد ۱۰ درصدی دستمزد بازنشستگان) و در راستای هماهنگ‌سازی پرداخت حقوق در همگی صندوق‌های بازنشستگی، به جهت همین دسته از مشمولان که حیاتی دریافتی بیش از دستکم باشند، ارتقاء ۱۰ درصدی اعمال می‌شود. مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی، علاوه بر مزایای گفته‌شده می‌توانند از بیمه تکمیلی این سازمان هم استفاده کنند. در واقع بیمه تکمیلی تأمین اجتماعی منحصربه‌فرد همین اشخاص میباشد و منتخب از هزینه‌های درمانی آنها را تأمین می‌کند.

جزئیات قرارداد نو بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی | از ارتقا سقف بعضی تعهدات تا پرداخت کل هزینه مبتلایان کرونا

اخبار اجتماعی – به گزارش تیم اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ براساس دستور اداری صادر شده بوسیله سید میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، حق بیمه تکمیلی معالجه از تاریخ 1 آذر 1400 لغایت 30 آبان 1401 حساس احتساب مالیات بر ارزش… به عامل این‌که قرارداد بیمه تکمیلی، توسط کانون خوب بازنشستگان دارای شرکت‌های بیمه، بسته میگردد و مسئولین سازمان تامین اجتماعی هم در اظهارات خود می‌گویند که سازمان مراحل انجام مناقصه را به کانون عالی سپرده و در پروسه عقد قرارداد و انجام مناقصه دخالت نمی‌کند، بدین ترتیب بایستی کانون عالی بازنشستگان پاسخگوی سوالات بازنشستگان باشد. براساس اعلام حمید رضا حاجی بابایی رییس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در ۲۹ دی ماه ۹۶ طیق مصوبه مجلس ٬حقوق‌های پایین ۵ میلیون تومان در سال ۹۷ تا ۱۸ % ارتقاء همراه شده و براساس احکام فرهنگیان، میانگین حقوق و دستمزد آن‌ها حدود ۲ میلیون ۳۵۰ هزار تومان میباشد و میانگین دریافتی آنها حدود یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان می‌شود. این که دولت به هر علتی اجرا نکرد و به عهدوپیمان شما از ۱۸ % به ۶ % نازل شد٬ دعوا دیگری است. اطلاعات ارائه شده مجموعه مستند می باشد دوست عزیز و استنادات نیز مصوبات مجلس و احکام مدنی و خروجی خبرگزاری های رسمی جمهوری اسلامی ایران است.
آمار بدست آمده، نشان میدهد که در دوران بازنشستگی حداقل به ٪۷۰ تا ٪۸۰ درآمد روزگار قبل از بازنشستگی خود نیاز دارید تا قدرتمند به محافظت فرایند عادی زندگی خود باشید. اما به تناسب اهدافی که برای بازه بازنشستگی خویش دارید ممکن میباشد به میزان درآمد کمتر و یا این که بیشتری نیاز داشته باشید. بازنشستگی در واقع مرحله ای از زندگی کارکنان هست که ديگر ضرورتی ندارد تا عمل و فعاليت کنند، لذا مي توانند در خانه بمانند و به کارهايی مثل ورزش يا فعاليتهای مورد عشق خود که در چارچوب درآمد و منابعی که در اختيار دارا هستند انجام دهند. مبلغی که از صندوق نیروهای مسلح قرض گرفتید را برگردانید و دیگه نیاز نیست همین کلیه زحمت بکشید .از کارکرد ان میتوانید زندگی کلیه را تامین فرمایید و نیروهای ارتشی را گدا توشه نیاورید حق خودشان را بهشان بدهید خدا بهتان اجر دهد . بعد از گزینش آیتم گزینه نظر، وارد برگه ای مثل شکل زیر خواهید شد که اطلاعاتی از جمله شماره دفتر کار کل، شماره ملی و شماره حساب را از شما می خواهد. حیاتی وارد کردن این داده ها می توانید وارد حساب تان شده و نسبت به ثبت نام، بیشتر کردن یا کمتر نفرات تازه مبادرت نمایید.

«اخبار تصویب نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی»:

به این ترتیب درصورتی که سن آن ها حداکثر 50 سال باشد میتوانند دارای پرداخت حق بیمه خود فرما 1401 از مزایای این بیمه برای سرویس ها درمانی، بازنشستگی و از فعالیت افتادگی به کارگیری کنند. افرادی که به رخ آزاد زیر بیمه تامین اجتماعی هستند بایستی هزینه بیمه تامین اجتماعی که گزینش شده هست را پرداخت کنند و بر شالوده بیمه خود فرما 1401 هزینه انتخاب شده را بپردازند. در لایحه پیشنهادی دولت بندهایی مبنی بر افزایش سن بازنشستگی آورده شده است. بسیاری این بند و تبصره را بر خلاف عرف و قوانین می‌دانند و به آن ایراد گرفته‌اند.
بنابراین طبق قانون کار، صدور بیمه‌نامه به جهت کلیه مشاغل ضرورت داراست و عدم توجه به این مورد قضیه از سوی کارفرمایان نوعی تخلف محسوب می‌شود. خزانه رفاه کارگران با توجه به این که کلیه سرمایه آن برای تامین اجتماعی بیمه شدگان و بازنشستگان می باشد فروش خزانه در اداره بورس اسناد بهادار که حیاتی پیگیری تشکل های کارگری به جهت تعدادی سال از فروش مستثنی شده بود متاسفانه شورای نگهبان آن را بر خلاف اصلی اصل 44 دانست و معتقد می باشد در قبال اصل 44 باید واگذار گردد که همین عین بی عدالتی است. ما نمایندگان بازنشستگان و مستمری بگیران اصلی هرگونه واگذاری خزانه رفاه به غیر اکیداً مخالف بوده و خزانه رفاه کارگران خط قرمز بازنشستگان و بیمه شدگان است از منزلت معظم رهبری و اعضای شورای نگهبان می خوا‌هیم اموالی که وابسته به مردم و بیمه شدگان و بازنشستگان میباشد پرهیز و بانک رفاه کارگران را از دیگر بانکها خرید بیمه تکمیلی مستثنی نمایند. ۲۵تیر ماه سالروز سازمان تامین اجتماعی را به مدیر ادله سازمان و همه مدیران میانی و کارکنان تلاشگر سازمان و هم یکایک بیمه شدگان و بازنشستگان و مستمری بگیران تبریک عرض می نماییم. در اجرای تبصره ۳۹ قانون میزان دارایی سال ۱۳۳۸ کل مرزوبوم و نیز ماده ۳۸ ضابطه تأمین اجتماعی، بانک رفاه کارگران اصلی هدف ارائه سرویس ها بانکی در سراسر کشور و برای تأمین مسکن کارگران و تسهیل کارها بانکی داخلی و خارجی و همینطور در رشته‌های تولیدی و انجام معاملات غیرمنقول در سرویس اقتصاد میهن حیاتی سرمایه اول ۴۰۰ میلیون ریال از محل منابع سازمان تأمین اجتماعی تأسیس و در سال ۱۳۴۰ آغاز به عمل کرد. محمدی کلیدی ابلاغ اینکه صرفا راهکار عدالت اجرای ضابطه میباشد و از طرف دیگر سازمان تامین اجتماعی اهمیت اعتنا به این‌که جدا از دولت است، نباید ذیل بارمصوبه افزایش آبادی درصدی دستمزد بازنشستگان می‌رفت.

آخرین رنگ‌بندی کرونایی کشور؛ از امروز پنجم آذرماه

© همگی حقوق مادی و معنوی به جهت پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران محفوظ است. این خبری است که عضو هیئت‌رئیسه مجلس در توئیتی اعلام کرد و از تکمیل زیرساخت‌ها و لوازم فنی طرح کالابرگ الکترونیکی در پی پیگیری مدیریت و هیئت‌رئیسه مجلس خبر داد. چند روز قبل سخنگوی اقتصادی دولت درباره نهایی جزییات طرح کالابرگ الکترونیک و حذف یارانه نقدی اعلام کرده بود؛ به محض اینکه همین طرح به طور آزمایشی به جهت تمام مردمان یکی از از استانهای جنوبی مرز و بوم دارای موفقیت اجرا شود، می‌توان به جهت کل میهن نیز آن را تعمیم داد. همین عضو هیات رییسه مجلس آورده که برای ما در مجلس حیاتی هست که یارانه اعطایی به مردمان در طول روزگار و بر اثر تورم، کم نشود، ولی حق هر شخص هست که دربین دریافت نقدی یا این که کالایی یارانه‌ها تعیین کند.
چه کار سر مردم میارید آخر دارای همین تمامی گرونی آدم بتونه خورد وخوراک بخره خیلی تا چه برسه همین تمامی پول بیمه بده. همون پارسالش که ماهی ۸۶۰ بود خیلی ها- مانند من- تووش مونده بودند الان یک و چهارصدش کردید؟ برید بابا جمع نمایید مهم این مرزوبوم داریتون. فرمول بررسی حق بیمه در مقاله ذکر شده می باشد که به جهت ماه های 30 و 31 روزه نرخ حق بیمه متغیر خواهد بود. والله باالله ایقد به جهت بازنشسته ها لاف پردازی نکنید.من یک بارنشسته هستم اهمیت چهارتا فرزند دانش جو بدبخت شدم.موندم به جهت خرجشان ای مسولین بیخبر. کليه دستمزد اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و به کارگیری از مطالب آن مهم ذکر منبع بلامانع است. باتشکر ازاینکه کانون گرم خانواده تامین اجتماعی را مدام اصلی آنچه که در توان سازمان بوده می باشد . بیمه پاسارگاد برای اولین بار در بیمه های قدمت و تامین آتیه پوشش نقص کاربر و از فعالیت افتادگی بر اثر حادثه و همینطور پوشش هزینه های طبابت اتفاق را برای بیمه گذاران خویش حیث کرده است. در این نصیب به مزایا و پوشش های بیمه قدمت و تامین آتیه پاسارگاد اشاره می نماییم تا بتوانیم کلیه پوششهای این بیمه نامه را توضیح دهیم. آقا همین رئیس برنامه وبودجه میگفت حیاتی ارتقاء 10 درصدی دیگه تورم نداریم پس چی شد وای به همین مرز و بوممعین نمی باشد گرانیهای سال آینده چقدر است؟ اگرباهمین وضع و اوضاع هم باشیم افزایش حقوق باید دستکم ۳۰۰ درصدباشد.

ببینید بازنشستگان بعد از آن از سی سال پرداخت سهم درمان، باز اصلی دومعضل حیاتی روبرو هستند؛ یک عدد کسر دو % سهم معالجه در زمانه بازنشستگی و دیگری، نیاز مبرم به تصویب نام بیمه تکمیلی که در صورتی که بیمه تکمیلی نباشد، نیازهای درمانی و بهداشتی ایام کهولت به هیچ وجه اصلی بیمه اساس برآورده نمی‌شود. حقوق بازنشستگان را بدون کسر میزان دارایی پرداخت کردیم وزیر تعاون، فعالیت و رفاه اجتماعی از پرداخت دستمزد بازنشستگان و مطالبات مراکز بهداشتی و درمانی در ماه جار… به گفته وی، با ارتقاء های صورت گرفته، متوسط حقوق و دستمزد بازنشستگان کشوری از مبلغ ۷۹.۵۳۵.۴۶۶ ریال در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به مبلغ ۹۲.۴۱۲.۹۸۸ ریال در مهر ماه سال جاری (به طور میانگین ۱۶.۲ درصد) ترمیم یافته که افزایش‌های مربوط به عائله‌مندی و حق اولاد هم مازاد بر آن خواهد بود. بر اساس مصاحبه حجت عبدالملکی، وزیر محترم رفاه، عمل و تامین اجتماعی، اجکام مصوبه ارتقاء حقوق و دستمزد بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه بیان شده و حقوق و دستمزد خرداد ماه بر همین اساس پرداخت می‌گردد. همچنین مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان با شخصیت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت نیز طی ماه‌های تیر و مرداد به رخ ماهانه پرداخت شده و معوقات بازنشستگان متشخص به حساب ایشان واریز می‌گردد. امتداد – قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان دارای کمپانی بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حفظ کننده امضا و سرویس ها مد نظر از فردا به بازنشستگان ارائه خواهد شد.
بر مغایر عرف همگی ساله که نصفه اسفند ماه، مقدار ارتقا حقوق و ستمزد کارگران برای سال نو در شورای خوب فعالیت تعیین و تصویب می شود، دعوا های سیاسی واقتصادی منجر شد تا نمایندگان کارگران و کارفرمایان و وزیر کار تا روزهای پایانی سال ۹۶ نیز به توافق نرسند و افزایش، به پس از عید باستانی موکول شود. پس از عید باستانی نیز ارتقاء بها ارز ، اوضاع را عجیب تر کرد تا این که اواخر فروردین ماه ۹۷، جدول حقوق و دستمزد تصویب شده اعلام شد. بر پایه قانون، مقدار پرورش مبنا دستمزد پرسنل می بایست متناسب با نرخ تورم باشد و در سال ۹۶، ارتقا نرخ دستکم حقوق کارگران اهمیت تورم موجود، تناسبی نداشت و اگر کسی هم فراتر از ۵۰ میلیون ریال دریافتی ماهانه داشت، برای او، ضریب افزایشی در لحاظ گرفته نشد. در سال ۹۷ هم دریافتی های بالای ۷۰ میلیون ریال در ماه، کلیدی افزایشی روبرو نشد. به نظر می رسد در سال ۹۸ نیز دریافتی هایی میان ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال در ماه، حساس افزایشی مواجه نشود. همین در حالی است که حالت اقتصادی مرز و بوم در سال آینده متعدد حیاتی سال ۹۶ و حتی ۹۷ خواهد بود و عدم ارتقاء دستمزد، موجب موقعیت سختی برای اقتصاد خانوارها خواهد شد.
براین اساس ۱.۶ میلیون بازنشسته سایر سطوح بگیر سازمان تامین اجتماعی ۵ ماه مابه التفاوت طلبکار هستند. در این مثال آمده بود که درصورتیکه سازمان تامین اجتماعی تا۱۰ سال آینده، بیش از ۵ میلیون مستمری بگیر داشته باشد، به نرخ سال ۹۶، باید بالغ بر ۹۰ هزار میلیارد تومان حقوق و دستمزد و مزایای ماهانه پرداخت کند. در همین گزارش آمده بود که یکی از چالش مهمی که تامین اجتماعی را در آینده تهدید می کند، کاهش نرخ تولد، کاهش شمار بیمه پردازان و ارتقا جمعیت سال خوردگان و کهنسالان و بازنشستگی پیش از موعد است. بیش از ۱۴ میلیون نفر، بیمه پرداز مهم میباشند که هر ماهه بر اساس تعرفه بیمه اجباری یا این که اختباری، حق بیمه پرداخت می کنند. سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۸، ماهانه قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری به هزاران مشمول پرداخت می کند. سازمان تامین اجتماعی، بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی و بیمه ای سرزمین و یکی از تبارک ترین مرکزها سرمایه گذاری در کشور ایران و خاورمیانه می باشد.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesgüvenilir forex şirketleriLevitraCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynatropical tiki oynabeylikdüzü korsan taksiilaclarim.com.trOmeglebetmavera girişcinsel sohbetBağlama büyüsürekorbetbetboo girişgenco bahisnasıl gidilirVan Escortdeneme bonusu veren siteler
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesgüvenilir forex şirketleriLevitraCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynatropical tiki oynabeylikdüzü korsan taksiilaclarim.com.trOmeglebetmavera girişcinsel sohbetBağlama büyüsürekorbetbetboo girişgenco bahisnasıl gidilirVan Escortdeneme bonusu veren siteler