آیا ماشینهای قهوه ساز اسپرسو ارزش خرید دارند؟

من از یک فنجان قهوه خوب قدردانی می کنم ، اما یک دستگاه قهوه قابل اعتماد و آسان را دوست دارم. در سال گذشته ، من از ده ها دستگاه ساز قهوه مایع سرد ، مطبوعات فرانسوی ، و ماشین های کاپوچینو به نام WIRED شلیک کردم به کافئین . من حتی در روزهای تنبل چند کپسول نسپرسو ظاهر کردم.

با وجود داشتن کانتر بسته بندی شده با ماشین های اسپرسو برای ماه ها ، من هرگز دستگاه های اسپرسو فوق العاده اتوماتیک همه در یک را امتحان نکرده بودم. آنها همیشه کنجکاوی مرا کم می کردند ، اما بسیار گران هستند. به نظر می رسید که هر دستگاه قهوه بیش از 1000 دلار قیمت دارد. با این حال ، آنها وعده های زیادی برای آن قیمت می دهند: لوبیا و آب را ریخته و سپس با فشار یک دکمه اسپرسو بی عیب و نقص دریافت کنید.


چند ماه برگشت ، من سرانجام در دو ماشین محبوب کاملاً اتوماتیک غرق شدم و کشیدم. DeLonghi و Saeco (متعلق به فیلیپس) دو برند برتر دنیای فوق العاده اتوماتیک هستند ، بنابراین من یکی از ماشین های میان رده ای از برند را امتحان کردم: DeLonghi’s Magnifica S (800 – $ 1،100 دلار در آمازون) و Incaco Carafe سائکو (900 دلار – 1100 دلار در آمازون) .

هر دو Magnfica S و Incanto را با فشار دادن یک دکمه اسپرسو ، فشرده سازی ، دم کردن و پخش کردن اسپرسو کنید. آنها هر دو در مورد اندازه دو بلوک سدر انباشته شده روی میز شما هستند. اما یک دلیل برای عمده وجود دارد: آنها قطار بدون توقف به اسپرسو لندیا هستند.

صبر کنید ، یک دستگاه اسپرسو فوق العاده اتوماتیک چیست؟
اسپرسو در نانوایی یا کافی شاپ عالی است ، اما در خانه یک دردسر است. تهیه یک عکس خوب برای گرفتن درست آن به یادگیری زیادی نیاز دارد – و عشق زیادی به اسپرسو خوب –

با داشتن یک قهوه ساز اسپرسو معمولی (کمتر فوق العاده) ، شما باید حبوبات خود را خرد کرده یا آنها را به صورت زمینی خریداری کنید ، اندازه یک ضرب گلوله را در یک پرتلفیلتر اندازه بگیرید و بسته بندی کنید و پرتفیلتر را در آن قفل کنید. بعضی از ماشین ها از شما می خواهند که دقیقاً آب خود را در درجه حرارت مناسب نیز این یک پروسه پر زحمت نیست ، اما می تواند مدتی طول بکشد تا بیش از یک فنجان اسپرسو تهیه شود. شما باید به معنای واقعی کلمه شستشو دهید و تکرار کنید. پرتفیلتر شما بعد از هر ضربه به تمیز کردن نیاز دارد.

این یک فرایند رسیده برای اتوماسیون است. حتی با وجود دریایی از سازندگان اسپرسو تا حدودی دستی که فضای آشپزخانه قابل استفاده من را شلوغ می کنند ، برخی از روزهای هفته را برای قهوه معمولی یا نسپرسو انتخاب می کنم. ساعت هفت صبح ، من همیشه وقت ندارم و دانشکده های ذهنی برای ایجاد اسپرسو مناسب ندارم .

این تصویر ممکن است شامل Machine باشد
سائکو
یک دستگاه اسپرسو فوق العاده اتوماتیک به گونه ای طراحی شده است که بیشتر کارها را برای شما انجام می دهد – مانند Nespresso ، فقط دستگاهی که نتایج برتر را پمپاژ می کند. شما دانه های قهوه را درون یک قیف می ریزید و هر چند روز یکبار آب را با آب در آن مخلوط می کنید ، اما Magnifica و Incanto لوبیا را به صورت تقاضا خرد می کنند ، آنها را درون یک هاکی از زمین های خوب فشرده می کنید (تقریباً به اندازه یک پشته نیم دانه ای از گربه ها ). آب را دقیقاً گرم کنید و آن آب داغ را از طریق زمینهای فشرده شده مجبور کنید.

محبوبترین

امنیت
نقص های سیسکو میلیون ها دستگاه از محل کار را در معرض خطر قرار می دهد

لیلی هی نیومن

دنده
12 بهترین کوله پشتی برای هر نوع محل کار

آدریان و بنابراین و جولیان چوکاتو

علوم پایه
به عصر باتری های لیتیوم-سیلیکون با شارژ فوق العاده خوش آمدید

دانیل اوبرهاوس

علوم پایه
علمی وحشتناک در پشت طاعون ملخ آفریقا

مت سیمون

در کمتر از یک دقیقه ، عکس تازه ای از اسپرسو نازل ها را به مشخصات شما منتقل می کند. یک نفره ، دوتایی ، آمریکاییو ، یک فنجان ، دو فنجان … همه در فشار یک دکمه امکان پذیر است. هر دو مدل من با چسبندگی شیر برای کاپوچینوها و لاتها و همچنین اتصال آب گرم همراه بودند.

درباره این دستگاه WIRED چیست؟
من نیم سال از این ماشین ها استفاده کردم. آنها عکس اسپرسو را با سرعتی ارائه می دهند که فقط یک Nespresso با سیستم غلاف آن می تواند مطابقت داشته باشد. بسته به حبوبات ، آن اسپرسو غالباً مزه بسیار ، بسیار غنی تر و تازه تر از مواد ترجیحی می داد. نسپرسو طعم های زیادی دارد ، اما غلاف هایی که می خرید هنوز در سطح زمین قرار ندارند و فقط نمی توانند عطر و طعم یک اسپرسو تازه تولید شده را داشته باشند.

حتی وقتی ساعت 7 صبح یک روح مرده دارم ، فشار دادن دکمه روشن نیست ، صبر کنید ، یک فنجان قهوه را در زیر نازل بگذارید و بزنید. این آسانتر از اندازه گیری قاشق چایخوری قهوه برای دستگاه قطره ای یا بارگذاری یک پرس فرانسوی است.

من مطمئن هستم که برخی از شما خوانندگان عزیز می توانند هر روز عکسهای شسته و رفته اسپرسو بنوشید. اما بعد از چند ماه نوشیدن عمدتا از این دستگاه ها ، من به توانایی آنها برای توزیع آب گرم به تقاضا برای رقیق کردن دوتایی من به چیزی که از نزدیک شبیه یک فنجان قهوه است ، اهمیت می دهم. نازل آب را بچسبانید و در کوزه شل کننده شیر بچسبانید تا کاپوچینوس و لاته درست کنید. اینکانتو و Magnifica S هر دستگاهی که من استفاده کرده ام ، به همان اندازه Latte خوبی دارند .

زمان من با Magnifica S
آیا ماشین های اسپرسو فوق العاده اتوماتیک ارزش خرید دارند
دلوونگی
Magifica S DeLonghi اولین دستگاهی بود که من امتحان کردم و اولین باری که آن را روشن کردم بیداری بی ادب کردم. خیلی بلند بود و بعد از گرم شدن با یک سری نویزهای چرخشی چرخ دنده ، بلافاصله چرخه تمیز کردن اتوماتیک را آغاز کرد و یک شات دوتایی (2 اونس مایع) آب داغ را از طریق سیستم فشار داد. من تلاش کردم تا یک فنجان برای قرار دادن آن در زیر آن قرار بگیرم ، و موفق به جذب بیشتر آب شدم. بقیه به داخل سینی قطره ای رفتند ، که به وضوح برای نگه داشتن حجم زیادی از آب طراحی شده است.

About 20 minutes later, I was sipping my very first (quite delicious!) espresso and checking my email when I heard the machine whir back to life. It began making robotic noises again and began to spurt water. It was cleaning itself again. I figured this was normal, so I let it be. After all, I was living the super automatic coffee life now. A machine this advanced would sort itself out.

محبوبترین

امنیت
نقص های سیسکو میلیون ها دستگاه از محل کار را در معرض خطر قرار می دهد

لیلی هی نیومن

دنده
12 بهترین کوله پشتی برای هر نوع محل کار

آدریان و بنابراین و جولیان چوکاتو

علوم پایه
به عصر باتری های لیتیوم-سیلیکون با شارژ فوق العاده خوش آمدید

دانیل اوبرهاوس

علوم پایه
علمی وحشتناک در پشت طاعون ملخ آفریقا

مت سیمون

I came back into the kitchen an hour later to find a wet countertop and water dripping onto the floor. Some of the water had missed the drip tray. Out came some towels to clean up the mess.

بعد از آن روز ، آیین جدیدی را شروع کردم که همیشه یک فنجان را در زیر دستگاه فوق العاده اتوماتیک قرار می دهم تا هنگام روشن شدن ، آب را تصرف کند و دوباره خاموش شود. من همچنین هربار که صدای جسارت مکانیکی آن را از فاصله دور شنیدم ، دچار هراس سرما شدم و اغلب به آشپزخانه می چرخیدم تا مطمئن شوم که یادم رفته است یک فنجان را در زیر آن قرار دهم. دستگاه اعتماد من را از دست داده بود.

مشکل دیگر این بود که چرخه تمیز کردن چقدر آب را هدر داده است. برای هر شلیک دوتایی که می کردم ، دو شلیک آب از طریق خودش اجرا می شود تا تمیز شود. بهداشت مکانیکی مهم است ، اما با وجود مخزن کمی 60 اونسی ، مجبور شدم مخزن را بیرون بیاورم و حداقل هفته ای دو بار آنرا دوباره پر کنم. باز هم ، فوق العاده یا خودکار کمتری از آنچه که امیدوار بودم.

بعد از چند روز کار جدیدی را کشف کردم. Magnifica S از دفع قهوه خودداری کرد ، در عوض نمادی عجیب و غریب را روی صفحه نمایش خود نشان داد. سینی مخلوط قهوه مصرف شده نیاز به ریختن داشت. یا به همین ترتیب گفت واقعاً ، سینی کامل نبود ، اما به دلیل داشتن یک طراحی کم عمق و حسگر بسیار حساس کاملاً ثبت شده است. من آن را کمی تکان دادم ، دوباره به آن گیر کردم و سنسور داخل تصمیم گرفت که برای چند چرخه دیگر فشار بیاورد. چند روز بعد مجبور شدم زمینها را ریخته باشم. از آنجا که نتوانستم تمام آب را متوقف کنم ، مجبور شدم که سینی قطره ای را نیز تمیز کنم.

Magnifica S دارای یک شماره گیری خوب است که به شما امکان می دهد بین نوشیدنی ها تعویض کنید ، اما نمادها همیشه مشخص نیستند. یک منحنی یادگیری برای آن وجود دارد. با دکمه هایی مانند 2X (خروجی اسپرسو از هر تنظیم را دو برابر می کند) ، گاهی اوقات می توانید بیشتر یا کمتر از آنچه که متوجه هستید اسپرسو کنید. بعد از گذشت ماه ها ، هنوز فکر نمی کنم که معنای همه نمادهای عجیب و غریب را که دونگلی به من نشان می دهد کاملاً درک کنم. کتابچه راهنمای کاربر هنگامی که من به مشکل برمی خورم در بالای دستگاه زندگی می کند.

سائوکو به نجات؟
این تصویر ممکن است حاوی لوازم جانبی میکسر و میکسر جام قهوه باشد
سائکو
When the Saeco Incanto arrived, I was ready to give up. I thought the S in Magnifica S must stand for “stress.” Using it was like watching a 3-year-old pour milk; I was often worried it would spill liquid everywhere. The amount of cleanup and hassle rivaled many manual machines. Why did it have to waste so much water? Why was the interface still confounding me after weeks and weeks?

محبوبترین

امنیت
نقص های سیسکو میلیون ها دستگاه از محل کار را در معرض خطر قرار می دهد

لیلی هی نیومن

دنده
12 بهترین کوله پشتی برای هر نوع محل کار

آدریان و بنابراین و جولیان چوکاتو

علوم پایه
به عصر باتری های لیتیوم-سیلیکون با شارژ فوق العاده خوش آمدید

دانیل اوبرهاوس

علوم پایه
علمی وحشتناک در پشت طاعون ملخ آفریقا

مت سیمون

The Incanto calmed me down. Everything about it felt simpler than the Magnifica. It still cleaned itself at startup and shutdown, but only used half as much water to do so. Since its water tank was up top, I could pull out my faucet hose and fill it up too. (The Magnifica has a slide-out, side-mounted water tank.)

The buttons on the face of the Incanto are dead simple. You press “Single” for a single shot, “Double” for a double, and “Latte” or “Cappuccino” for a milky drink. The downside to this simplicity is how difficult it is to perform tasks that aren’t on the six provided buttons. Navigating the settings on the small display took some getting used to, and instead of the Magnifica’s knob twist and button press to get hot water, Saeco requires you perform a five-button shuffle to make it happen.

I have never able to get either machine to take already ground coffee well; they both prefer whole beans. Supposedly both can accept ground coffee, but there is a trick to it I never mastered in my attempts. I felt like I was dumping grounds into oblivion (or right into the gears of the machine) when I tried.

Complicated Cleaning
Both the Saeco and DeLonghi user manuals also ask you to remove their brewhead and clean them once a week, and also do a deep clean once a month. Being a normal human with many things to do, I expected a $1,000 machine to make life easier. I did not perform these routine maintenance procedures with rigor. After several months, I opened them up for a good cleaning.

در حین تمیز کردن ، درون DeLonghi Magnifica قرار دهید
قبل از تمیز کردن سینی DeLonghi Magnifica را سینی می کند
واحد تولیدکننده DeLonghi Magnifica
در حین تمیز کردن داخل Saeco Incanto
قبل از تمیز کردن سینی زیرین Saeco Incanto را تمیز کنید
واحد تولیدی Saeco Incanto
1 / 6

JEFF VAN CAMP
Inside the DeLonghi Magnifica during cleaning (brew unit removed)
DeLonghi Magnifica در داخل آن زمینه هایی داشت ، و حتی چند قطعه گرد و غبار در یک زن و شوهر در معرض (چرا آنها در معرض هستند؟) پیچ ها و قطعات متحرک در دستگاه. این برس کوچک به من کمک کرد تا بیشتر آن را از بین ببرم ، به راحتی به عنوان یک باستان شناس در یک فیلم استخوان های دایناسور را در معرض دید قرار می دهد ، اما من نگران این هستم که گرد و غبار قهوه به موقع بیشتر مکانیک ها را نفوذ کند. من نمی دانم قطعات متحرک ظریف چقدر خوب عمل می کنند. من همچنین خودم را خلاء نکردم (توصیه می شود توسط کتابچه راهنمای کاربر) زیرا خلاء با اتصال شلنگ ندارم.

علیرغم تمایل من به آن ، سایکو اینکانتو برای تمیز کردن سخت تر بود. این آبگیر بزرگتری دارد که به آب زیادی نیاز دارد و یک برس بزرگ نیاز دارد و برس موجود در جعبه به نظر می رسد که برای استفاده با رنگ های مبتنی بر آب ساخته شده است. سینی که من نمی دانستم در آن وجود دارد ، زیر آب جابجایی اینکانتو بود. وقتی آن را فهمیدم ، آن را در یک آبپاش قهوه و قالب پوشانده بود. بیشتر به تمیز کردن نیاز دارد.

اسپرسو خوب ، نه خیلی عالی
علی رغم ترجیح من به اینكانتو ، همسرم بعد از مدتی دوباره استفاده از DeLonghi را شروع كرد. این اسپرسو را با کرمی بیشتر (میکرو فوم که بالای یک شلیک مناسب شناور است) اسپرسو بهتر کرد. به همان اندازه که من از Magnifica S بخاطر رابط کاربری خود و مقدار زیادی از آب مورد استفاده برای تمیز کردن خود بیزار بودم ، او درست بود؛ این قهوه را غنی تر و دارای سر بهتر کرم نسبت به انکانتو بود. به طور کلی هر دو عالی بودند ، اما قهوه از Magnifica طعم بهتری پیدا می کند. هیچ یک از دستگاهها نمی توانند مطابق با آنچه که یک دستگاه اسپرسو دستی می تواند هنگام اجرای یک اپراتور ماهر انجام دهد.

محبوبترین

امنیت
نقص های سیسکو میلیون ها دستگاه از محل کار را در معرض خطر قرار می دهد

لیلی هی نیومن

دنده
12 بهترین کوله پشتی برای هر نوع محل کار

آدریان و بنابراین و جولیان چوکاتو

علوم پایه
به عصر باتری های لیتیوم-سیلیکون با شارژ فوق العاده خوش آمدید

دانیل اوبرهاوس

علوم پایه
علمی وحشتناک در پشت طاعون ملخ آفریقا

مت سیمون

این ماشین ها از نظر ارتفاع بسیار بالا هستند و نگهداری بیشتری از آنها نسبت به سطح چشم وجود دارد. من نمی توانم کمک کنم اما آنها را با ماشین های نسپرسو مقایسه کنم. چنین دستگاه های مبتنی بر لیوان عمق عطر و طعم کافی را ندارند که می توانید با انتخاب لوبیا و خرد کردن آن ها به همان روشی که می توانید با دستگاه اسپرسو بدست آورید ، اما آنها سریعتر ، به مراتب ارزان تر هستند و به بخشی از آن احتیاج دارند. پاک کردن. با گذشت زمان ، هزینه یک فنجان اسپرسو می تواند در دستگاه فوق العاده اتوماتیک نسبت به نسپرسو ارزانتر باشد ، اما این به انتخاب شما از لوبیا بستگی دارد و فرض کنید این ماشین ها بدون نیاز به تعمیر سالها طول بکشند.

مگر اینکه واقعاً بالاترین کیفیت قهوه را به خود اختصاص دهید ، یک نسپرسو ( مانند این یکی ) برای استفاده های گاه به گاه مناسب است ، و اگر واقعاً بهترین اسپرسو را می خواهید ، باید یک دستگاه دستی بیشتری تهیه کنید .

سوپر اتوماتیک ها اسپرسو فوق العاده ای ایجاد می کنند ، اما در زیر تمام آن اتوماسیون میزان کار نسبتاً تعمیر و نگهداری وجود دارد که باید انجام شود. تهیه قهوه یک فرآیند کثیف است. این ماشین ها تمام تلاش خود را می کنند ، اما قادر به از بین بردن آن ظروف سرباز یا مسافر نیستند. آنها فقط می توانند برای مدتی آن را پنهان کنند.

به گفته این ، هنگامی که ریتم را پایین بیاورم ، کمی ناراحت شدم که یک بار ریتم را پایین آوردم ، در آغاز هر روز واقعاً به اسپرسو شلیک تمیز عادت کرده بودم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>